ORBITIA - product designer
1529
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1529,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode_grid_1300,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.3,wpb-js-composer js-comp-ver-6.13.0,vc_responsive

ORBITIA

 
Category
PRODUCT DESIGN
/ Info /

Interiér:

Umelecká sklenená inštalácia je určená do komerčného interiéru kaviarne vizuálne prepojenej s obchodným priestorom. Priestranný interiér má kultivovaný a elegantný charakter s decentnými lineárnymi prvkami, ktoré dotvárajú príjemnú vzdušnú atmosféru daného miesta. Vzhľadom na tieto skutočnosti bolo mojím cieľom dekorovať vkusnú kaviareň inštaláciou, ktorá podporí tieto vlastnosti a stane sa vzácnym klenotom interiéru.

Konštrukcia:

Ústrednými prvkami visiacej inštalácie sú tri zvislé, ručne fúkané sklenené objekty s vlastnými svetelnými zdrojmi, okolo ktorých je nosná kovová konštrukcia. Kontext troch organických segmentov umiestnených v lineárnej konštrukcií nadobúda u diváka dojem vesmírnych objektov chytených do zlatej klietky. Je ľahko čitateľný nielen pre ľudí sediacich v kaviarni, ale aj pre zákazníka vedľajšej predajne.

Funkcia:

ORBITIA je umiestnená v stredovej osi interiéru, preto má z funkčného hľadiska široký svetelný dosah v celom priestore. Jej vzdušná konštrukcia umožňuje dostatočné osvetlenie všetkých kaviarenských stolov a nijako nenarúša výhľad z kaviarne na vrchné poschodie s výkladom ponúkaného oblečenia. Celá inštalácia tak vyzdvihuje potenciál interiéru a nijakým spôsobom neobmedzuje jeho funkciu a vzhľad.

dsgn@martonmatej.eu

+421 907 306 751